Bild 1 av 5,

Impregnerad trästolpe, 3,0 m

Impregnerade trästolpar som passar exempelvis staket med eltråd, viltstängsel, villastängsel eller trädgårdsnät. Trästolpar ger ett mjukare intryck än stålstolpar och smälter fint in i omgivningen. Den spetsiga änden slås ner i marken.

NTRA-impregnerad med 5 års rötskyddsgaranti. Kreosot och arsenikfri. 

Observera att produkter med ett mått över 240 inte kan lossas av fraktbolaget på normalt sätt. Sändningen kräver därför lossning med truck, traktor eller kranbil. Om du inte har möjlighet att själv ordna med den typen av lossning vid leveransen måste kranbil bokas för utleveransen. Välj det fraktsätt som passar dig i droplisten längre upp på sidan.

Utkörning med kranbil debiteras per påbörjad timme med 1250 kr ex moms. Utkörning sker från din närmaste terminal och du betalar för tiden till och från terminalen. Normal fraktkostnad till terminalen från vårt lager tillkommer, se våra fraktvillkor.  

Längd: 3000mm

Diameter: Ø80mm

Vikt/st: 11,3kg

Antal: 1 st

Impregnering: NTR-A  

 

Impregnerade pålar
Impregnerad påle Ø8/3,00 m, 1 st

Art.nr. TRÄ11-009

Tryckimpregnerade pålar med lång hållbarhet och stort användningsområde. Flera dimensioner! 1500-3000mm

123 kr
Exkl.moms ()
st
I lagerFrakt efter order (Visa villkor)

Fraktvillkor

När du lagt din beställning tar vi kontakt med dig och ger ett pris för frakten. Din beställning är inte bindande och du kan välja att stryka din order om du inte är nöjd med fraktpriset. Du kan också välja att hämta din beställning på vårt lager.

Frågor och svar

Ställ din egen fråga

Montagehjälp

Vi kan hjälpa dig att montera! Bland våra kunder återfinns allt ifrån privatpersoner och bostadsrättsföreningar till kommuner och byggföretag. Hos oss är alla välkomna och inget jobb är för stort eller för litet. Läs mer och begär en kostnadsfri offert idag.

Få offert

Välj typ av kund

(exkl. moms)

(inkl. moms)